0 414 318 11 11
bilgi@uygunerplaza.com

TEKNİK SERVİS

TruckCam

DÜNYANIN NEREDEYSE TÜM KAMYON,TIR ve OTOBÜS fabrikalarında Truckcam mevcuttur.
Endüstriyel hat sonu AKS ölçüm sisteminde dünyada bir numaradır. MERCEDES, VOLVO, DAF, SCANİA, İVECO, FORD, MAN, RENAULT TRUCK, KİA, HYUNDAİ, FREİGHTLİNER, JAC ve daha birçok fabrika Hatlarında TRUCKCAM ENDÜSTRİYEL SİSTEM AKS ÖLÇÜM MEVCUTTUR.
TÜRKİYEDE MERCEDES BENZ, MAN, KARSAN, TEMSA, REANULT (Karsan) Fabrikalarında TRUCKCAM mevcuttur.

Dingil Düzeltme

Son teknoloji kullanılarak profesyonel ekibimiz tarafıdan dingil duzeltme işlemi yapılmaktadır.

Binek Araçlarda Rot-Balans Ayarı

Rot balans ayarı araçlarda yapılan bir tür tekerlek sorunsalıdır. Rot balans ayarı genellikle 5000 KM’de bir yapılır. Yüksek hızlarda araç direksiyonunda sarsıntı, normal zeminde sola yada sağa doğru eğim ve frenleme yapıldığında bir yana doğru kayma gibi durumlar, bozuk rot balans ayarından kaynaklanıyor olabilir. Rot balans ayarını yaptırmak için aracınızı yetkili servise götürmeniz gereklidir. Serviste aracınızın lastik basıncı kontrol edildikten sonra tekerleklerde ve jantlarda herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol ediliyor. Ardından lastikler sökülerek balans makinesinde 55km hızında çalıştırılarak test ediliyor. Testte lastiklerde meydana gelen dengesizlikleri ortadan kaldırmak için tekerlerin kenarlarına kurşun denilen ağırlıklar yerleştiriliyor. Bu ağırlıklar dış kısımda statik iç kısımda ise dinamik etki edecek şekilde ayarlanıyor ve lastikler daha dengeli hale getiriliyor.

Artan hızlarla birlikte araçta meydana gelen titreşim sarsıntılar aracınız için rot balans ayarı yapılma vaktinin geldiğine işaret ediyor. Rot balans ayarı en ufak sorunlarda dahi ortaya çıkabilen bir problem olarakta biliniyor. Öyle ki araç tekerleğine yapılan ufak bir yama dahi aracın balans ayarını bozabiliyor. Bu nedenle bazı servislerde tekerleklerin yerleri değiştirilerek sürekli olarak aynı bölgede kullanılan tekerin tek yönde aşınması engelleniyor. Ancak bu durumlarda bazen tekerlerin kendi çevresindeki çelik kuşağı kırdığı da görülebiliyor. Bu nedenle bu değişimleri ve kontrolleri gerektiği durumlarda sık sık yapmak önem arz ediyor.

Far Ayarı

Şanlıurfa Uyguner Plaza'da far ayarlarınızı yaptırarak yola sağlam çıkın.

Jant Düzeltme

Hasar görmüş jantlarınız için Şanlıurfa Uyguner Plaza'ya uğrayınız.

Nitrojen Hava

Lastik içerisinde yer alan oksijen gazı yerine tercih edilecek olan nitrojen gazının oldukça çok faydası var. Bu gaz lastik içerisinde normal hava gibi nem oluşturmuyor. Bu sayede lastik içinde ve jantta korozyon meydana gelmiyor.

Uzun Ömürlü Mü?
Lastik içerisinde kullanılan bu gaz uzun ömürlü bir lastik sağlar. Lastiklere nitrojen gazı eklenince nem oluşumunun engellenmesi lastiğin içerisinde yer alan çelik kuşakları, çember telleri, jantı ve supapların kullanım ömrünü uzatır.

Copyright © 2017 MilaSoft Yazılım Tüm Hakları Saklıdır.